لینک دانلود@تحقیق در مورد برنامه ریزی نیمه معین SDP @

تحقیق در مورد برنامه ریزی نیمه معین SDP |1630975|online-uni-down|تحقیق در مورد برنامه ریزی نیمه معین SDP ,برنامه ریزی نیمه معین SDP,دانلود تحقیق در مورد برنامه ریزی نیمه معین SDP ,برنامه,ریزی,نیمه,معین,SDP
در حال حاظر شما فایل با عنوان تحقیق در مورد برنامه ریزی نیمه معین SDP را دنبال می کنید .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 19 صفحه

قسمتی از متن .doc :

به نام خدا

چکیده:

نظر به آنکه در دهه اخیر بسیاری از مسائل بهینه سازی با استفاده از روش کارآمد برنامه ریزی نیمه معین (SDP)حل می شوند،بر آن دیدیم تا گزارشی از مفاهیم مقدماتی آن را ارائه کنیم.در این مجموعه سعی شده است تا عناوین اصلی مساله برنامه ریزی خطی نیمه معین به بحث گذاشته شود.

در آغاز ساختمان و مفاهیم کلیدی مساله برنامه ریزی خطی(LP) بازنگری شده و سپس مساله برنامه ریزی نیمه معین معرفی شده است.این عمل در ابتدای متن گزارش به دلیل وجوه اشتراک بسیار زیاد این دو مساله خواننده را برای مطالعه برنامه ریزی نیمه معین آماده می کند.همچنین در قسمت ابتدایی متن مروری اجمالی بر روابط موجود میان ماتریس ها،بردارها و فضاهای اقلیدسی شده است.(به راستی از آن جایی که جبر خطی جز لاینفک مفاهیم موجود در علم تحقیق در عملیات است،تسلط بر آن رمز موفقیت در مطالعه این شاخه نوپای ریاضی می باشد ).

پس از معرفی مساله برنامه ریزی نیمه معین با ارائه مثال هایی کاربرد این مساله را در حل مسائل بهینه سازی شرح داده ایم و نیز در قسمتی از آن با بیان مساله برنامه ریزی خطی به عنوان حالت خاصی از مساله برنامه ریزی نیمه معین، عمومیت و سیطره آن بر مساله برنامه ریزی خطی(LP) بیش از پیش برای خواننده مشخص و معین شده است.

در ادامه به معرفی مساله دوگان مساله برنامه ریزی خطی نیمه معین و روابط میان جواب های این دو مساله به تفصیل پرداخته ایم .نکته جالب در این بخش شباهت های بسیار زیاد این روابط با قضایای ضعیف و قوی دوگانی مطرح شده در مسئله برنامه ریزی خطی می باشد.

در پایان گزارش به بررسی مساله ای جالب و خواندنی در نظریه گراف اقدام شده است که شاید این مثال بار دیگر ارتباط تنگاتنگ شاخه های متفاوت ریاضی با یکدیگر را به اثبات برساند.

به دلیل آن که مساله برنامه ریزی برنامه ریزی نیمه معین را نمی توان به وسیله روش هایی مشابه روش سیمپلکس حل کرد و بیشتر از روش های نقطه درونی در حل آن استفاده می شود که همانا برای مطالعه آن ها نیاز به دانستن مطالبی فراتر از سرفصل های ارائه شده در دوره کارشناسی ریاضی است،از ذکر آن ها در این گزارش خودداری شده است .در قسمت پایانی متن منابع استفاده شده در این پروژه که عموما مقالاتی مرتبط از سایت های دانشگاه های معتبر جهان می باشد ،ذکر شده اند.

امید است مطالب این گزارش بتواند تا حدی بازگوی کاربردهای بی شمار مساله برنامه ریزی نیمه معین باشند .

در پایان از زحمات بی دریغ دکتر محمدرضا پیغامی که نصایح و رهنمود های ایشان ما را به داشتن شهودی هر چه بهتر از دنیای ریاضیات کاربردی سوق می دهد،کمال تشکر را داریم.

شهریار میرزاده روزبه ابرازی رضا دل ریش

فهرست مطالب

1 مقدمه 4

2 مروری کوتاه بر برنامه ریزی خطی 4

3 نکاتی پیرامون ماتریس ها و مخروط های نیمه معین 6

4 برنامه ریزی نیمه معین 8

5 دوگان مسئله SDP 11

6 خواص کلیدی مسائل برنامه ریزی خطی که به برنامه ریزی نیمه معین گسترش نمی یابند 16

7 SDP در بهینه سازی تر کیبیاتی 16

1 . 7 بیان SDP Relaxation از مسئله برش یالی ماکسیمم 16

منابع و مراجع 19

1-مقدمه:

برنامه ریزی نیمه معین (SDP) جذاب ترین تحول برنامه ریزی ریاضی در دهه90میلادی محسوب می شود . SDP در موضوعات گوناگون از جمله بهینه سازی مقید محدب سنتی ، نظریه کنترل و بهینه سازی ترکیبیاتی کاربرد دارد. به دلیل آنکه SDP قابل حل به وسیله روش نقطه درونی می باشد ، بیشتر این موارد کاربرد ، در عمل نیز همانند تئوری کارا هستند.

2-مروری کوتاه بر برنامه ریزی خطی:

مسئله LPرا در حالت استاندارد در نظر بگیرید:

LP : minimize c.x

s.t. ai.x = bi , i=1,…,m

xR.

که در اینجا x یک بردار nمتغیره است و نماد« c.x »حاکی از ضرب داخلی "" می باشد . همچنین │ RnRn+ و Rn+ فضای اقلیدسی نا منفی نامیده می شود.در حقیقت Rn+ یک مخروط بسته محدب است ، زمانی به یک مجموعه مانند K یک مخروط بسته محدب می گوییم که شرایط زیر را داشته باشد :

اگر x و y بهK تعلق داشته باشد آنگاه نیز به K تعلق داشته باشد که در آن و اسکالر های نا منفی هستند.

R+ :

K یک مجموعه بسته باشد.

این تعریف را می توانیم اینگونه بیان کنیم :

" منیمم کردن تابع خطی« c.x » بطوری که x درm معادله ai.x = bi (i=1,…,m) صدق کند و x متعلق به مخروط بسته محدب Rn+ باشد "

دوگان یک مسئله LP را به صورت زیر نشان می دهیم :

LD : maximizeمطالب دیگر:
🔑دانلود پاورپوینت موج شکن🔑دانلود پاورپوینت فرودگاه امام خمینی تهران🔑دانلود پاورپوینت مسجد امام اصفهان🔑دانلود پاورپوینت عناصر و جزئیات ساختمانی🔑دانلود پاورپوینت مسجد امیر چخماق یزد🔑دانلود تحقیق ترفندهای جستجو در گوگل🔑دانلود تحقیق آموزش گام به گام بسکتبال🔑دانلود تحقیق انواع ضد حمله در هندبال🔑دانلود تحقیق اهمیت شناخت ورزشکار از آسیب های ناشی از ورزش🔑دانلود تحقیق اهمیت ورزش🔑دانلود تحقیق کارخانه لبنیات پاک🔑تحقیق انواع سیستم های بارکدینگ🔑خلاصه کتاب حسابداری مدیریت استراتژیک: از تئوری تا عمل تالیف دکتر محمد نمازی🔑پاورپوینت سیستمهای هزینه یابی و هزینه یابی بر مبنای فعالیت🔑پاورپوینت ضایعات محصول، واحدهای مشمول دوباره كاری و ضایعات مواد🔑دانلود تحقیق تجزیه و تحلیل حركات ساده تنه و اندامهای انتهایی🔑دانلود تحقیق هنر سمبولیسم🔑دانلود تحقیق سنتور🔑دانلود تحقیق سوزن دوزی🔑دانلود تحقیق سیستم های صوتی و مربوط به صدا در كلیسای معاصر🔑دانلود تحقیق شناخت زبان بدن🔑دانلود تحقیق شیوه های مرمت نقاشی رنگ روغن و نقد آن با تاکید برموزون سازی رنگی🔑دانلود تحقیق صنایع دستی اصفهان🔑دانلود تحقیق انواع صنایع دستی🔑تحقیق اتوماسیون صنعتی و شبكه های ارتباطی