لینک دانلود@مبانی نظری و پیشینه تحقیق انگیزش پیشرفت تحصیلی@

مبانی نظری و پیشینه تحقیق انگیزش پیشرفت تحصیلی|40204977|online-uni-down|مبانی نظری و پیشینه تحقیق انگیزش پیشرفت تحصیلی,انگیزش پیشرفت تحصیلی,پیشرفت تحصیلی,مبانی نظری و پیشینه تحقیق,مبانی نظری و پیشینه تحقیق انگیزش پیشرفت تحصیلی
در حال حاظر شما فایل با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق انگیزش پیشرفت تحصیلی را دنبال می کنید .

مبانی نظری و پیشینه تحقیقانگیزش پیشرفت تحصیلی

خصوصیات محصول:

بخشی از متن :

سازه ی انگیزش پیشرفت تحصیلی در مدرسه به رفتارهایی كه به یادگیری پیشرفت مربوط است ، اطلاق می شود (هوسن ، 1994)رویكردهای زیادی برای تعریف انگیزش پیشرفت تحصیلی وجود دارد ، بعضی از رویكردها به انگیزش های مربوط به موفقیت به طور عام می­پردازند . یكی از آن­ها ، رویكرد هدف­هاست. رویكرد هدف­ها براساس انگیزش های سازگارانه و ناسازگارانه پدید آمده است (ایمز،1994).

تحقیقات در این زمینه این رویكرد نشان داده است ، كودكانی كه توانایی های یكسانی دارند ، در برابر مشكلات آموزشی و یادگیری ، پاسخ­های متفاوتی می­دهند ، بعضی از افراد با وجود توانایی­های سطح بالا با این دشواری­ها به گونه­ی مواجه می­شوند كه به نظر می­رسد توانایی اندكی دارند و از این كه تلاش­هایشان به موفقیت نمی­رسد ، ناامید می­شوند ، گاهی در قالب الگوی درماندگی آموخته شده آن را تفسیر می­كنند كه ناسازگارانه است ، زیرا در مقابل رسیدن كودكان به اهداف ارزشمند و بالفعل كردن توانایی­های درونی آن­ها مانع ایجاد می كند .در مقابل ، گروهی مشكلات را به گونه ی می بینند كه می توانند بر چالش هایی كه بر سر راه شان هست غلبه كنند ، از مشكلات ناراحت نمی شوند ، حتی در وجودشان احساس لذت از غلبه نمودن بر چالش پدید می­آید . آن­ها توجه خود را به تغییر دادن راهبردها با حداكثر تلاش متمركز می كنند و سطوح حل مسئله خود را غنی تر می كنند . این واكنش ها را پاسخ هایی با جهت گیری تسلط می نامند (ایمز، 1994).

پژوهشگران انگیزش پیشرفت تحصیلی را مربوط به دو طبقه از اهداف می دانند : اهداف عملكردی و اهداف یادگیری (دوئیك ،1998). دوئیك (1998) در نظریه هدف – محوری خود پیش بینی می كند ، رفتار افراد با سوگیری­های متفاوت در دست­یابی به اهداف، به ادراك آنان از توانایی­هایشان بستگی خواهد داشت.

دوئیك (1998) اشاره می­كند در اهداف عملكردی، هدف، عملكرد و كفایت است و دانش­آموزان موفقیت­ها را به عنوان ملاك كفایت خویش می دانند . در اهداف یادگیری ، هدف ، یادگیری و تسلط بر كفایت است. در این حالت افراد به دنبال هدف های دیگری هستند و در جستجوی فعالیت جدید و افزایش كفایت خود تلاش می كنند. به عبارت دیگر ، دانش آموزانی كه اهداف عملكردی را مد نظر دارند ، در ابتدا علاقه مند به اكتساب ارزشیابی های مثبت از توانای هایشان هستند ، سعی می كنند تا از موارد منفی اجتناب كنند ، این افراد ترجیح می دهند ارزشیابی مثبتی در یك تكلیف آسان تر به دست آورندتا این كه احتمال ارزشیابی منفی در تكلیفی مهم تر و چالش انگیزتر را بپذیرند.


مطالب دیگر:
📃معماری مدرن 📃قير و عايقهاي رطوبتي📃گنبد ژئودزيك 📃معماری های تک1📃معماری های تک2📃کاوش لوکوربوزیه در یافتن قالب آرمانی 📃لوکوربوزیه📃لويی ايسادور کان Louis Isadore Kahn📃ارگونومی در منازل📃آشنايی با معماری معاصر مدارس ایران📃لودويگ ميس وندرروه Ludwig Mies van der Rohe📃طرح توسعه موزه هنر معاصر میلواکی 📃معماری و موسیقی📃معماری پایدار 2📃نور در معماری📃اورامان📃معماری ارگانیک خانه آبشار📃معماری ارگانیک یا طبیعت گرا 1📃معماری ارگانیک یا طبیعت گرا 2📃نمونه پلان های معماری و بررسی سازماندهی های مختلف📃پنل های PVC📃سبک معماری - سبک بین المللی📃انواع سقف در معماری roof📃سنگ📃بررسی نمونه مدرسه خارجی