لینک دانلود@مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعهد سازمانی@

مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعهد سازمانی|40204981|online-uni-down|مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعهد سازمانی,تعهد سازمانی
در حال حاظر شما فایل با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعهد سازمانی را دنبال می کنید .

مبانی نظری و پیشینه تحقیقتعهد سازمانی

خصوصیات محصول:

بخشی از متن :

در مورد تعریف تعهد سازمانی و شاخص های آن توافق همگانی وجود ندارد. با توجه به همین تعاریف متعدد، درباره ی سنجش آن نیز توافق همگانی وجود ندارد (بکر[1]، 1992). اکثر محققان، تعهد سازمانی را یک حالت روانشناختی دانسته­اند که رابطه ی کارمند با سازمان را شرح می دهد (روسیو[2]،1989).

عده­ای آن را تمایل کارکنان برای باقی ماندن در سازمان می دانند (گروکسی[3]، 1996؛ هربی ناک و آلوتو[4]، 1972؛ لی[5]، 1971). تعاریف دیگر شامل دلبستگی به سازمان (مودی و دیگران، 1979)، هماهنگی اهداف شخصی و سازمان (بوچونان[6]، 1974) و بروز رفتارهایی برای پاداش های ارزشمند (مایر و آلن، 1984) است.

کاشمن[7](1992)، تعهد سازمانی را درجه­ای که یک شخص ارزش ها، اهداف، حس وفاداری و وظیفه شناسی به محل کار خود را درونی می کند، تعریف کرد و بیان کرد که به واسطه­ی تعهد، یک هدف یکسان قوی در بین کارکنان و گروه های کاری شکل می­گیرد.

لوتانز، بک و تایلور[8](1987) معتقدند که تعهد سازمانی را می­توان در سه ویژگی خلاصه کرد:

 • اعتقاد قوی فرد نسبت به سازمان و پذیرش اهداف آن
 • تلاش فراوان و مشتاقانه در جهت دستیابی به اهداف سازمان
 • تمایل کامل برای باقی ماندن در سازمان
 • بوت و همکاران[9](2005، به نقل از دربانیان، 1390)، تعریف دیگری از تعهد سازمانی ارائه می­دهند، بدین ترتیب که پیوند روانشناختی بین کارکنان و سازمان برقرار می­گردد، به نحوی که این پیوند احتمال ترک داوطلبانه سازمان را توسط کارکن به حداقل برساند. در جدول نیز تعاریفی از تعهد سازمانی توسط می­لیانگ و همکاران (2009) ارائه شده است.

  [1]-Becker

  [2]-Rousseau

  [3]-Gruskey

  [4]-Herbiniak & Alutto

  [5]-Lee

  [6]-Buchanan

  [7]-Kashman

  [8]-Luthans Baack & Taylor

  [9]-A bbott et al


  مطالب دیگر:
  📝حل مشکل وایفای j500h با اودین📝کارت ویزیت لایه باز کارواش📝مكانيزه سازي سيستم گاوداری(با،رشنال رز)📝دانلود شش سيگما، مهندسي ارزش و مهندسي مجدد📝دانلود پروژه طراحی وبسایت دانشجویی📝مدل سه بعدی نردبان📝دانلود فایل لایه باز(PSD) طراحی شده زیبا و جذاب عبدباستانی نوروز / برای استفاده چاپخانه ها و ادارات 📝دانلود فایل لایه باز(PSD) طراحی شده زیبا و جذاب عیدباستانی نوروز / برای استفاده چاپخانه ها و ادارات d📝رسم نمودار احتمال آشکار سازی (Pd) بر حسب SNR با نرم افزار متلب📝رسم نمودار فیلترهای برگشتی در متلب📝رسم نمودار وابستگی RCS به فرکانس📝ترفندها و رباتهای بازی انفجار📝زیست یازدهم در یک نگاه📝مبحث کلی دروس هواشناسی📝relation between plant water soil روابط بین آب و خاک و گیاه📝سورس کد تایمر📝پاورپوینت درباره انواع صفحه نمایش📝طرح لایه باز اعلامیه ترحیم ( سومین روز ) کد 2009📝مدل سه بعدی هواپیما📝مدل سه بعدی نیمکت چوبی📝کنفرانس و پاورپوینت Gyroscope مناسب برای رشته شیمی و فیزیک📝کنفرانس و پاورپوینت زندگی نامه هاینریش هرتز📝CLOUDS-ابرها📝سرمازدگی -یخ زدگی -chiling-frost📝کاهش خسارات محصولات کشاورزی-decrease damage